Tynki

TYNK - Akrylowa masa tynkarska


Gotowa do użycia, barwiona masa tynkarska. Przeznaczona do stosowania jako zewnętrzna wyprawa elewacyjna w systemie dociepleń oraz w systemach ociepleń budynków metodą bezspoinową z zastosowaniem płyt styropia- nowych, lub jako zewnętrzna wyprawa tynkarska na różnych podłożach, z wyjatkiem tych, w których użyto wapna. Z powodzeniem można ją stosować również do wykonania faktury ścian wewnętrznych. Umożliwia to osiągnięcie ciekawych i trwałych efektów estetycznych. Daje trwałą warstwę o bardzo bogatej kolorystyce.

Sposób użycia

Przed użyciem należy dokładnie wymieszać masę. Jeżeli potrzeba, można dostosować konsystencję masy do warunków stosowania przez dodanie niewielkiej ilości czystej wody. Tynk może być stosowany na czystym, suchym i mocnym podłożu. Przygotowaną powierzchnię należy zagruntować preparatem RUBENGRUNT. Tynk nanosić po wyschnięciu gruntu (ok. 24 godz.), przy pomocy stalowej nierdzewnej pacy równomiernie na grubość ziarna. Tynk nadaje sie także do nakładania metodą natryskową (informacje jaką metoda ma być nakładany tynk należy zaznaczyć przy składaniu zamówienia). Ułożoną warstwę należy starannie wygładzić. Powierzchnię zacierać przy pomocy pacy z tworzywa sztucznego, do zacierania faktury typu "baranek" można użyć pacy ze styropianu. Faktura tynku zależy od ruchów ręką przy zacieraniu masy. Użyte do tynkowania narzędzia należy natychmiast po zakończeniu prac umyć wodą przed związaniem resztek zaprawy. Nakładać w temperaturze od +5° C do +25° C, unikać opadów i silnego nasłonecznienia. Producent gwarantuje pełną powtarzalność kolorów w ramach jednej partii produkcyjnej. Zaleca się dokonanie dokładnych obliczeń potrzebnych materiałów. W dorabianych partiach mogą wystapić minimalne różnice wF odcieniach kolorów.

Bezpieczeństwo

Chronić oczy i skórę. W przypadku dostania się preparatu do oczu należy obficie przepłukać je wodą i zasięgnąć porady lekarza. Chronić przed dziećmi. Wyrób posiada atest higieniczny.

Przechowywanie

6 miesięcy od daty produkcji w oryginalnie zamkniętych opakowaniach. Przechowywać w pomieszczeniach zamkniętych w temperaturze +5° C do +25° C.